Akcesoria i kosmetyki

Mineralne cienie do powiek – same zalety?

Mineralne cienie do powiek to najlepszy wybór dla tych pań, których skóra wykazuje wyjątkową wrażliwość na substancje chemiczne, zawarte w syntetycznych kosmetykach. Nie każda z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że mówimy tu także o doskonałej barierze ochronnej, która nie przepuszcza szkodliwego promieniowania UV oraz zapewnia rewelacyjne odżywienie skóry.

Malowanie powiek to jeden z najistotniejszych etapów makijażu. Od dobranego koloru i stopnia pokrycia w dużej mierze zależy ogólny efekt wykonanej pracy. Warto zatem zadbać o to, żeby na powieki nakładać wyłącznie najwyższej klasy kosmetyk. Cena nie jest w tym przypadku wyznacznikiem, okazuje się bowiem, że cienie do powiek ze składników mineralnych mogą być znacznie tańsze od syntetycznych kosmetyków.

Skład jest najważniejszy

Sekret działania cieni mineralnych tkwi w ich recepturze. Bazą kosmetyku są drobno zmielone minerały, a za koloryzację odpowiadają naturalne pigmenty. Substancje wiążące i wszelkie wypełniacze nie wchodzą w ich skład. Właśnie dlatego oferowane są wyłącznie w formie sypkiej.

zf67

Co niezwykle istotne, cienie mineralne można dowolnie mieszać, uzyskując w ten sposób wspaniały efekt. Nasycenie koloru jest w tym przypadku dużo lepsze od tego, jakie oferują kosmetyki syntetyczne. Istotne jest również to, że tego typu produkt nie wywołuje podrażnień i nie uczula, zatem bez problemu mogą go stosować nawet osoby ze skłonnościami do alergii.